Parafia
"Miłujcie się wzajemnie, tak jak Ja was umiłowałem" por. J 13, 34.
Strona główna Ogłoszenia Parafialne Aktualności Patron Historia kościoła Opis parafii Msze święte Intencje Mszy Świętej Kancelaria parafialna Duchowni Duszpasterstwo Młodzieżowe Galeria zdjęć Kontakt

Warto odwiedzić

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **Archidiecezja ŁódzkaLicznik odwiedzin

Stronę odwiedziło:


AKTUALNOŚCI:

2014-05-28

Chór KAKI


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
W ramach Międzynarodowego Festiwalu "Muzyczny Środek Europy" gościliśmy w naszej parafii chór KAKI z Łotwy. Swoim występem przybliżył on kulturę muzyczną tego regionu, a nam dostarczył niezwykłych wrażeń estetycznych. Dziękujemy!


2014-05-01

Odpust parafialny


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika to dzień naszego odpustu parafialnego. Sumę odpustową odprawił i homilię wygłosił abp senior Władysław Ziółek. Warto nadmienić, że poświęcił również odnowioną w okresie listopad-grudzień i marzec-kwiecień malaturę kościoła, jak i dwa nowe boczne ołtarze nawiązujące w stylistyce do głównego. Bogu niech będą dzięki wszystkim, dzięki którym pięknieje nasza świątynia!


2014-04-06 do 2014-04-09

Rekolekcje wielkopostne


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Są takie dni w życiu parafii, które płyną innym rytmem niż pozostałe. Chodzi oczywiście o rekolekcje wielkopostne. Wielkanoc, najważniejsze święto chrześcijańskie w roku, domaga się, by wejść w nie odnowionym, a to zakłada pewną rewizję życia. Trudnego zadania prowadzenia nas na ścieżkach w głąb siebie i bliżej Boga podjął się o. Sławomir Denderski OFMConv., pracujący obecnie w parafii św. Józefa w Kaliszu. Bóg zapłać Ojcu Rekolekcjoniście za płomienne nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ziarno zostało zasiane, wzrost zależy od Boga, ale i od nas.


2014-03-16

Program poświęcony Prymasowi Tysiąclecia


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Pamięć ludzka jest ulotna, nawet najważniejsze wartości mogą ulec dewaluacji, jeśli nie będziemy wracać do tego, co buduje naszą tożsamość. Dlatego dziś podczas mszy św. o godz. 11 uczniowie klasy 3B naszego liceum przedstawili program słowno-muzyczny osnuty wokół osoby patrona szkoły, kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Skoncentrowany był na wydarzeniach z jego życia, które wyrażały maryjny rys jego duchowości, a zarazem odcisnęły się mocno na życiu całego narodu, którego był przewodnikiem w ciemnych latach komunistycznej niewoli. Wielkie uznanie dla młodzieży, która w osobie Prymasa dostrzegła i zaprezentowała to, czego utracić nam nie wolno, bo przestaniemy być sobą.


2014-02-01

Ognisko ministrantów


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
W pierwszy dzień lutego, który jako jeden z nielicznych tegorocznej zimy, okazał się śnieżny i mroźny, spotkanie ministrantów i lektorów wyglądało dość nietypowo. Paramenty liturgiczne zastąpione zostały kiełbasą, chlebem, musztardą i ketchupem, a jak dodamy, że musieli jeszcze użyć drewna i zapałek, to wszystko staje się jasne - ognisko! I to w środku zimy! Choć temperatura nie należała do najwyższych, to jednak nikt nie narzekał, ale z zapałem pracował nad dokładnym upieczeniem swojej kiełbaski. Niektórzy zrobili to zbyt dokładnie, potwierdzając, że nasz kraj "węglem stoi". Cóż, wprawy nabiera się z czasem, okazji w tym gronie na pewno nie zabraknie!


2014-01-19

Jasełka


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Przedstawienia jasełkowe swoją tradycją sięgają aż do średniowiecza. Mają za zadanie wprowadzić nas w misteria naszej wiary, tak by stały się nam bliższe. W niedzielę 19 stycznia byliśmy podczas mszy świętej o godz. 11 świadkami takiego właśnie przedstawienia w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 po kierunkiem Pani Katechetki. Za podjęty trud tej niełatwej przecież sztuki i jej owoce w sercach zgromadzonych - Bóg zapłać.


2014-01-19

Spotkanie opłatkowe Żywej Róży i Asysty Parafialnej


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Tydzień po spotkaniu opłatkowym ministrantów, czyli 19 stycznia, podobne wydarzenie spotkało grupy Żywego Różańca i Asysty Parafialnej. I choć osób stawiło się nieco mniej niż we wcześniejszą niedzielę, to z pewnością nie było mniej serdecznie. To właśnie wówczas zgromadzonym przypadł zaszczyt uczestniczenia w pobłogosławieniu sali św. Józefa przez Księdza Proboszcza, tak by dobrze służyła grupom parafialnym. Już kilkanaście minut później jej mury wypełniły się dźwiękami licznych kolęd i pastorałek. Ponad trzygodzinne spotkanie udowodniło talenty kulinarne i wokalne pań z Żywej Róży, a przecież nie są one jedynymi. Oby tak dalej!


2014-01-12

Spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Z czasem po Bożym Narodzeniu wiąże się piękny zwyczaj spotkań opłatkowych dla różnych grup ludzi. Oddana niedawno do użytku po gruntownym remoncie nowa salka parafialna stała się 12 stycznia miejscem takiego spotkania dla Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów oraz dla ich rodziców. Zaproszeni dopisali w liczbie ok. 40 osób, co sprawiło, że salka wypełniła się po brzegi. Za sprawą dzielnych mam naszych chłopców nie brakło ciast i innych słodkości, które z przyjemnością smakowaliśmy po złożeniu sobie życzeń, zarazem poznając się lepiej nawzajem. W miłej atmosferze czas szybko mijał i aż żal się było rozejść. Uśmiech na twarzach uczestników świadczył, że warto było zapoczątkować w naszej parafii tę tradycję świątecznych spotkań.


2013-12-08

Święty Mikołaj w parafii


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
6 XII Kościół wspomina w liturgii św. Mikołaja, biskupa. Dobroć z jakiej słynął ten święty sprawiła, że w dniu mu poświęconym ludzie zaczęli obdarowywać się prezentami. Szczególnie miłym ten zwyczaj jest dla dzieci, dlatego nic dziwnego, że w niedzielę, 8 grudnia, Święty Mikołaj zawitał i do naszego kościoła parafialnego. Pojawił się podczas mszy świętej o godz. 11 i, oczywiście, nie przybył z pustymi rękami. Kolejka dzieci czekających na choć krótką rozmowę z Mikołajem sięgała aż pod chór. Także i Mikołaj wydawał się być wzruszony tym spotkaniem. Niestety musiał jechać, aby odwiedzić także innych. Jedno jest pewne: będziemy za nim tęsknić!


2013-10-20

Dzień Papieski


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Od trzech lat w dniu 22 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Data ta związana jest z przypadającą w tym dniu rocznicą uroczystej inauguracji jego pontyfikatu. W naszej pamięci istotny pozostaje także 16 dzień października, kiedy to w 1978 r. kard. Karol Wojtyła wybrany został na Stolicę Piotrową. Te ważne rocznice, jak i zbliżająca się kanonizacja Papieża Polaka, stały się bodźcem dla młodzieży naszej parafii dla zwrócenia jeszcze raz uwagi na jego życie i dzieło. Wierni zgromadzeni 20 X br. na mszy św. o godz. 11 stali się świadkami programu słowno-muzycznego poświęconemu Błogosławionemu. Myślą przewodnią rozważań stały się obchody VI Światowego Dnia Młodzieży mającego miejsce w Częstochowie w sierpniu 1991 r. Bliskość Maryi w Jej cudownym wizerunku skoncentrowała myśl papieskiego nauczania wokół słów: Jestem - Pamiętam - Czuwam, będących treścią Apelu Jasnogórskiego. Ciekawe opisy narracyjne oraz zaśpiewana na koniec pieśń Abba, Ojcze - swoisty hymn ówczesnych dni, sprawiły, że podczas zwięzłego 15-minutowego programu wróciliśmy myślą do tamtych wydarzeń, w których niektórzy uczestniczyli osobiście, inni za pośrednictwem środków społecznego przekazu, a najmłodsi. mogą teraz o tym posłuchać. Dla każdego z nas obowiązkiem sumienia jest wracać do tego, co za pośrednictwem Jana Pawła II, sam Bóg chciał nas nauczyć. Miłość względem Ojca Świętego tak często przez nas deklarowana, realną staje się im bardziej go, także dziś, po latach, słuchamy i bierzemy do serca słowa, które były do nas skierowane. Jeśli wydadzą owoc, wtedy najpiękniej uczcimy przyszłego Świętego!


2013-06-09

Poświęcenie pojazdów


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Dziś w naszej parafii na Mszach św. o godz. 9.15 i 11.00 modliliśmy się za kierowców, podróżujących prosząc o Błogosławienstwo Boże i opiekę Matki Bożej. Po zakończeniu Mszy zostały poświęcone pojazdy. Każdy kierowca otrzymał obrazek ze św. Krzysztofem patronem kierowców.


2013-05-31

Bierzmowanie


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Dziś w naszej parafii ks. bp Ireneusz Pękalski udzielił 30 osobom sakramentu bierzmowania. Bierzmowanym życzymy wszelkich Bożych łask.


2013-05-13

Nabożeństwo Fatimskie


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Dziś w naszej parafii odbyło się pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo rozpoczeło się Mszą św. o godz. 19:00, po której nastapiła modlitwa różańcowa połączona z procesją w której niesie się figurkę Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Mszy św. i Nabożeństwu przewodniczył ks. Ryszard Olszewski. Nabozeństwa odbywają się od maja do października, podobnie jak spotkania, które Matka Boża wyznaczyła trójce portugalskich dzieci i są odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Więcej zdjęć w galerii.


2013-05-12

I Komunia Święta


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Dziś podczas Mszy Św. o godzinie 11.00 35 dzieci z klas II szkoły podstawowej po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Cały rok przygotowywały się do tej uroczystej chwili poprzez katechezę szkolną i spotkania w parafii. Przez cały „Biały Tydzień” dzieci spotykają się na nabożeństwach majowych i Mszy Świętej. Radość ze spotkania z Panem Jezusem Eucharystycznym niech trwa w sercach dzieci, które już w każdą niedzielę będą mogły przystępować do Komunii Świętej.


2013-05-01

Odpust Parafialny


** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Uroczystą Sumę odpustową celebrował o godz. 11.00 ks. abp senior Władysław Ziółek. Na początku Mszy św. zostały wniesione relikwie bł. Jana Pawła II. Ks. abp poświęcił również witraże i udzielił błogosławieństwa na dalsze prace przy naszej świątyni. Więcej zdjęć w Galerii.
Parafia Świętego Józefa Robotnika, ul. Daszyńskiego 6, 95-050 Konstantynów Łódzki